SolarProfi Купити солярій
+380 (50) 636-75-32
+380 (63) 682-25-95 +380 (68) 593-42-34
Солярії
та
професійна косметика
 
SolarProfi » Статті » Класифікація ламп для солярію

Класифікація ламп для солярію

Класифікація ламп для солярію
Сьогодні на ринку солярійної засмаги представлений величезний вибір ламп, різних виробників, потужностей, спектральних складів випромінювання, коефіцієнтів, термінів служби і призначень. У цій статті ми розглянемо основні характеристики ультрафіолетових ламп для солярію та їхні типи.
За типом ультрафіолетового випромінювання лампи для солярію можна розділити на два види: високого і низького тиску.

Лампи низького тиску

За отримання красивої, здорової, бронзової засмаги в солярії відповідають лампи низького тиску. У них ретельно збалансований показник співвідношення між ультрафіолетовими випромінюваннями UVB і UVA.
У лампах низького тиску використовуються два види випромінювання: UVA і UVB. За вироблення меланіну нашим організмом відповідає ультрафіолетове випромінювання UVB, а випромінювання UVA проникає в глибокі шари шкіри і за допомогою окислення клітин за допомогою кисню дає пігментацію.
На ринку засмаги лампи низького тиску представлені в дуже широкому діапазоні від 80 до 250 ВТ, з подальшою градацією: 80 Вт, 100 Вт, 120 Вт, 140 Вт, 160 Вт, 180-200 Вт, 225-235 Вт, 180-250 Вт. Встановлюються вони залежно від потужності солярію і використаних у ньому баластів (дроселів).

Лампи низького тиску можна розділити на дві групи: рефлекторні та безрефлекторні.
Зазначимо, що в сучасних професійних соляріях безрефлекторні лампи практично не використовуються. Ними комплектуються побутові - домашні солярії, що працюють від 220V. Тому не будемо зупинятися на їхньому розгляді.

Рефлекторні лампи
Залежно від типу ламп кут розсіювання випромінювань у них може змінюватися від 210º-240º, за допомогою нанесення білої непрозорої смужки люмінофора певної ширини відповідно до заявлених характеристик. Таким чином, регулюється інтенсивність випромінювання. 
У основних типів ламп низького тиску коефіцієнти коливаються в діапазоні від 1,8% до 3,5% співвідношення випромінювань UVA до UVB. Лампи з нижчими коефіцієнтами на нашому ринку, як правило, не використовують.

Що таке ламповий коефіцієнт?
Для багатьох споживачів українського ринку під час вибору ламп для солярію вирішальну роль відіграє коефіцієнт ламп, хоча мало хто знає, що це? Коефіцієнт, зазначений у маркуванні лампи, - це не більше ніж якийсь фізичний вимір випромінювання лампи на см кв. і він не має критичного значення під час підбору потужної ефективної лампи, а до засмаги має найвіддаленіший стосунок.
Якщо в комерційній пропозиції постачальник ламп вказав коефіцієнт лампочки N 4%, 4,2%, 5,3%, ви маєте чітко розуміти - це банальний маркетинговий хід. Заводи виробники ламп не виробляють ламп з такими коефіцієнтами. Це безглуздо. Крім еритеми (опіку) ви нічого не побачите на тілі, оскільки цей коефіцієнт значно впливає на UVA-лампи, а саме він відповідає за успішну пігментацію.
Пам'ятайте: коефіцієнт ламп це всього лише показник співвідношення UVA і UVB. Якісна лампа з показником 2,6% може бути набагато ефективнішою за лампу з показником 3,5%. І це факт. А далі вибір за вами.
UVB випромінювання в лампі необхідне - саме воно відповідає за вироблення меланіну в шкірі. Якщо у вас другий, третій або четвертий фототип шкіри, то необхідна кількість меланіну і так присутня в епідермісі. Для отримання засмаги людям з такими фототипами достатньо мінімального коефіцієнта UVB випромінювання - набуттю бронзового відтінку шкіри посприяє випромінювання UVA. Якщо ж у вас яскраво виражений перший фототип, то засмагати вам у принципі протипоказано, окрім опіку і шкоди для здоров'я, ви нічого не доб'єтеся. У разі багаторазового нехтування забороною у таких людей значно підвищується ймовірність шкірних захворювань, зокрема меланоми.

Якщо говорити про справжній показник потужності ламп та її ефективності, то це коефіцієнт еритемної інтенсивності SEF.
У хорошої лампи коефіцієнт SEF коливається в діапазоні від 5% до 8%. У лампи з низьким коефіцієнтом UVA, показник SEF близько 2% - 3%.
Пам'ятайте: існують три показники, які впливають на швидкість і якість засмаги в солярії:
  • - Кількість ламп у солярії.
  • - Потужність ламп.
  • - Коефіцієнт еритемної інтенсивності SEF.
Лампи високого тиску
Лампи високого тиску використовують у соляріях для отримання засмаги в ділянці обличчя, шиї та декольте.
Якщо в лампах низького тиску присутні ультрафіолетові випромінювання UVA і UVB, то в лампах високого тиску присутнє тільки випромінювання UVA. Для їх виробництва використовують зовсім іншу технологію і зовсім інші фізичні параметри.
На просторах інтернету можна зустріти інформацію про те, що лампи високого тиску (лицьові лампи) видають випромінювання С. Це не так. Якими б приладами ви не вимірювали випромінювання в лампах високого тиску, випромінювання UVС дорівнюватиме 0. Це випромінювання є руйнівним для шкіри людини і використання його в лампах для солярію неприпустимо.

Лампи високого тиску підрозділяються на двоконтактні та одноконтактні.
Двох контактні лампи - це серія R7S, і друга підгрупа, лампи ULTRA.
Лампи ULTRA виробляються в широкому діапазоні від 250 ВТ до 2 КВТ. Причому останнім часом лампи потужністю понад 1 КВТ у соляріях не використовують. Найпоширеніша лампа це R7S 400 - 500 ВТ і ULTRA 500 - 600 ВТ.