SolarProfi Купити солярій
+380 (50) 636-75-32
+380 (63) 682-25-95 +380 (68) 593-42-34
Солярії
та
професійна косметика
 
SolarProfi » Статті » Як вибрати лампи для солярію

Як вибрати лампи для солярію

Як вибрати лампи для солярію
09/01
2015
Перегляд архіву за датою
Усі статті за цей місяць
Якщо ви вирішили відкрити студію засмаги або вона у вас уже є, ви зіштовхнетеся з проблемою вибору солярію - сьогодні на ринку представлений широкий асортимент соляріїв різних виробників, моделей, комплектацій, модифікацій, в яких досить важко розібратися. На наш погляд тут варто виділити загальновизнаних світових виробників Ergoline, Soltron, MegaSun.
Після того як ви визначитеся з виробником і моделлю солярію, перед вами наступний важливий етап - підбір ламп для солярію. Від їхньої якості безпосередньо залежить успіх і визнання вашої студії засмаги. Необхідно знати: лампи, встановлені заводом виробником, майже завжди йдуть з низьким коефіцієнтом і мінімальним терміном служби. Бувають винятки, але це поодинокі випадки.

Визначте, який у вас солярій

Перше, що потрібно знати під час заміни ламп у солярії - тип вашого солярію і його основні характеристики.

Для початку дайте відповідь на запитання. Ваш солярій:

1. Вертикальний або горизонтальний.

2. Яку кількість ламп встановлено в солярії.

3. Яка сумарна потужність солярію.

4. Якої потужності баласти (дроселі) встановлено.

Вертикальний солярій вважається потужним, якщо в ньому встановлено від 48 до 52 ламп. Як правило, в цих соляріях стоять дроселі потужністю 180 ВТ. У солярій з такими параметрами ви можете сміливо встановити практично будь-яку лампу потужністю 180-200 ВТ. Якщо під час підбору ламп ви звертаєте увагу на коефіцієнт ламп, то він має коливатися в діапазоні 2,6 - 3 % (співвідношення UVB/UVA).

Менш потужним є солярій з малою кількістю ламп, 24 - 36 (до 42 ламп). Для таких соляріїв підбирати лампи з високим коефіцієнтом абсолютно неправильно і безглуздо. Це призведе до того, що на тілі ваших клієнтів виникатиме "засмага в смужку", так званий "ефект зебри". Вся справа у відстані між лампами. Для таких соляріїв підходять лампи з коефіцієнтом 2,2 - 2,4% і не вище. Тільки в цьому разі ваші клієнти отримуватимуть рівномірну, красиву засмагу.

Коефіцієнт ламп - показник співвідношення між ультрафіолетовими випромінюваннями UVB і UVA.

Зазначимо, що в Європі під час підбору ламп для соляріїв основоположним фактором є співвідношення UVA до UVB: що нижче співвідношення UVA до UVB і що вища UVA, то глибшою, красивішою, здоровішою та довговічнішою є засмага. Найефективнішими і найякіснішими вважаються ті лампи, в яких збалансована комбінація співвідношення UVA і UVB променів.

Як виміряти показник UVA/UVB

Його можна визначити тільки одним способом - виміряти потужність ультрафіолетового випромінювання спеціальним приладом "Люксометр". За допомогою цього приладу вимірюється і падіння ефективності ламп у вашому солярії.

Такий прилад завжди є в наявності у професійних фірм, кваліфікованих інженерів і техніків, які працюють в індустрії засмаги.

Якщо ви вирішили зробити заміну ламп, попередньо запросіть техніка, щоб він зробив відповідні вимірювання. Наприклад, якщо ви купите лампи для солярію з коефіцієнтом 3,5 - 4,2%, ваш клієнт отримає еритему (опік, почервоніння), яка зникне наступного дня, нічого спільного з красивою здоровою засмагою це не має. У підсумку ви втрачаєте клієнта, оскільки він до вас прийшов за засмагою, а не опіком.

Ламповий баласт (дросель)

Обираючи лампи для солярію, дуже важливо знати, яка потужність лампового баласту вашого солярію. Визначити це дуже просто. Для цього вам необхідно знеструмити ваш солярій і запросити електрика, який за лічені хвилини визначить потужність вашого баласту - на них нанесено спеціальне маркування.

 

Потужність баластів для ламп низького тиску:

· 80 ВТ - працюють у діапазоні 80-100 ВТ.

· 100 ВТ - працюють у діапазоні 100-120 ВТ.

· 120 ВТ - працюють на потужності 100-120 ВТ.

· 140 ВТ - працюють у діапазоні 140-160 ВТ.

· 160 ВТ - працюють у діапазоні 160-180 ВТ.

· 180 ВТ - працюють у діапазоні 180-200 ВТ.

· 200 ВТ - працюють у діапазоні 180-200 ВТ.

· 230 ВТ - працюють у діапазоні 230 -250 ВТ.

Наприклад, у вашому вертикальному солярії використовуються дроселі потужністю 160 ВТ. Продавці-непрофесіонали можуть вам радити придбати лампу 180 Вт з довгим електродом з терміном служби 800 або 1000 годин роботи, нібито це поліпшить показники роботи солярію. У цьому випадку це абсолютно не виправдано. Ви купуєте дорогу лампу з терміном служби 800-1000 годин, а в результаті вона відпрацьовує 600 годин, оскільки дросель 160 ВТ не може розігнати лампу з довгим електродом до її оптимальних характеристик. У результаті, ви втрачаєте гроші і клієнтів, що неприпустимо.

Це відбувається тому, що під час роботи на дроселі 160 ВТ ви втрачаєте до 20 % потужності цієї лампи. У солярії з дроселем 160 ВТ має використовуватися лампа потужністю 160 ВТ або ж 180 ВТ, але з коротким електродом. Якщо ваш солярій укомплектований дроселями 180 ВТ, ви можете встановити лампу 180-200 ВТ з будь-якими характеристиками. А термін служби (кількість годин) вибираєте на свій розсуд.

Термін служби лампи

Години роботи ламп безпосередньо залежать від кількості ртуті, фосфору, інертного газу, якості скла і будови електродів. Години роботи без втрати ефективності можуть бути від 400 до 1000 годин. Тут виникає "солодка" ситуація для продавців ламп. Клієнти, у своїй більшості, не дуже орієнтуються в параметрах ламп і їм можна продати все, що завгодно, - все залежить від уміння того, хто продає. Якщо ви не хочете бути обдуреними - працюйте з перевіреними, надійними фірмами. Для прикладу. Лампа з терміном служби 600 годин не може коштувати стільки ж скільки 800 або 1000 годинна лампа, і навпаки. Всі ми пам'ятаємо про безкоштовний сир у мишоловці. Так?!

Очевидно одне: що вища якість ваших ламп, то прибутковіший і успішніший ваш бізнес.

Окремо поговоримо про лампи з терміном служби 1000 годин. Під час виготовлення таких ламп використовують новітні технології відливу скла, абсолютно змінюється структура колби. Для її відливу використовують пісок з певної частини світу і тут підробка неможлива. Печі для відливу скла цього типу - це абсолютно нове виробництво. Спеціально підібрана формула фосфорів і газів, змінена технологія лампових електродів - ось складові успішної ефективної роботи лампи. 1000 годин працює лампа, колба якої відлита за технологією відкритого скла. Не до кінця чесні фірми про це замовчують. Вони продають лампи, наявні на складі з терміном служби, наприклад, 600 годин, а клієнта запевняють у тому, що вона 1000 годинна. Ви маєте чітко пам'ятати, що 1000 годин працюють два види ламп: лампа зі спеціальними параметрами для електронного баласту або ж лампа, виготовлена за технологією відкритого скла. Усі інші лампи мають зовсім інші години роботи, але вони й дешевші.

Дуже важливий момент, на який хочемо звернути увагу - заміна стартерів.

Стартер для запуску ультрафіолетової лампи - це дуже важлива деталь у системі роботи солярію. Ви маєте пам'ятати, що в міру того, як ваші лампи відпрацьовують свій ресурс, зношуються і стартери - їх потрібно міняти, паралельно з лампами. Заміна стартерів потрібна, щоб уникнути ризику виходу з ладу ламп і невдоволення клієнтів, спричиненого перебоями і нестабільністю роботи вашого солярію (заявлені години роботи якісного стартера 900 - 1000 годин).

Важливо: якщо у вашому солярії встановлено лампу потужністю 160 ВТ, стартер має бути 160 ВТ, якщо лампочка 180 ВТ, стартер має бути 180 ВТ. Як правило, зараз стартери, виробляють діапазонні.

Стартер потужністю 115-160 ВТ підходить для ламп потужність 100-160 ВТ. Стартер 120 -180 ВТ для ламп 120-180 ВТ. А ось якщо ваша лампа потужністю 100 ВТ - вам підійдуть стартери з маркуванням S 12 (вони трохи дешевші).

Заміна ламп і чищення солярію

Під час заміни ламп, обов'язково необхідно провести чистку солярію. Ви маєте розуміти - чищення солярію це не забаганка фірм, що надають сервісне обслуговування соляріїв, а одна зі складових успішної роботи вашого солярію і ламп, встановлених у ньому.

По-перше, через пил ефективність засмаги в солярії падає в середньому на 20-25 %. Дрібна плівка пилу на самих лампах всередині солярію не пропускає ультрафіолетові промені. У лампові гнізда забивається пил, тобто за певного температурного режиму роботи цей пил може спалахувати або давати неприємний запах, що в обох випадках негативно відбивається на ваших клієнтах. По-друге, потрібно обов'язково відмити і знежирити скло солярію спеціальним розчином, оскільки не помите, не знежирене скло забирає на себе до 15% випромінювання.

 

Міфи

Якщо вам пропонуватимуть лампу і однією з її головних переваг буде озвучено сеанс засмаги від двох хвилин - це відверта брехня. Таких ламп для засмаги немає і ніколи не було. Будь-яка лампа для засмаги входить у свій робочий стан протягом 1,40 - 2 хвилин. І тільки після виходу на свою потужність, починає видавати певні характеристики.

Часто клієнтам пропонують лампи рожевого, зеленого або комбінованого світіння. Аргументують це тим, що залежно від кольору світіння можна посилювати засмагу ніг, обличчя та зони декольте. Такі пропозиції - не що інше, як маркетинговий хід. Не більше. Пам'ятайте, будь-яка кольорова лампа слабкіша за звичайну білу лампу на 10-15%. За рахунок кольору лампи засмагу можна тільки послабити.

На жаль, на ринку засмаги з'явилося багато псевдофахівців, які продають лампи, зовсім не розбираючись у них. Їхнє головне завдання нажива. Такий підхід ми вважаємо неприйнятним. Відносини між продавцем і покупцем мають бути довірчі та взаємовигідні. Якщо у вас залишилися запитання або ви потребуєте консультації, зателефонуйте нам, і ми надамо БЕЗКОШТОВНУ професійну консультацію з будь-якого питання.