SolarProfi Купити солярій
+380 (50) 636-75-32
+380 (63) 682-25-95 +380 (68) 593-42-34
Солярії
та
професійна косметика
 
SolarProfi » Статті » Як відбувається процес засмаги в солярії

Як відбувається процес засмаги в солярії

Як відбувається процес засмаги в солярії
Для розуміння процесу засмаги в солярії нам необхідно знати будову нашої шкіри. Навіть якщо це звучить несподівано, шкіра є найбільшим органом тіла. Вона являє собою найважливіший засіб контакту людини з навколишнім середовищем. Шкіра не тільки захищає нас від зовнішніх впливів, а й здійснює численні функції обміну речовин.

Епідерміс

Эпидермис состоит из четырех слоев
  • Роговий шар складається з відмерлих клітин.
  • У шарі шипуватих клітин і в зернистому шарі міжклітинні волокна починають роговіти.
  • Шар базальних клітин. Тут безперервно створюються нові клітини.
  • Пігментні клітини (меланоцити) розташовуються в шарі базальних клітин. 
 Дерма (коріум)  

Компактна сполучна тканина міститься в середній ділянці дерми і складається з еластинових (2%) і колагенових (98%) волокон. Безпосередньо під епідермою також розташовані кровоносні судини, які транспортують кисень і продукти обміну речовин. Крім того, верхня дерма має множинні нерви, через які відчуваються подразники дотику, свербіння, болю, тепла та холоду.

Підшкірна клітковина

Підшкірна клітковина складається головним чином із жирових клітин, які оточені слабкою сполучною тканиною. Цей шар служить для захисту від тепла і холоду, як прокладка і для накопичення поживних речовин.

Тепер після ознайомлення з будовою шкіри ми можемо зрозуміти і процес засмаги.

За процес засмаги в солярії відповідає ультрафіолетове світло. Під час потрапляння світла на наше тіло шкіра сприймає промені UVA і UVB, які залежно від довжини хвилі проникають на різну глибину. Короткохвильове світло UVB викликає у верхній ділянці (верхній шар шкіри/ епідерміс) фотохімічні реакції. Довгохвильове світло UVA, навпаки, досягає глибоких шарів (власне шкіру/дерму). Під впливом світла UVB меланоцити для захисту від ультрафіолетового випромінювання виробляють більше меланіну, ніж зазвичай. Меланін виникає за допомогою окислення амінокислоти тирозину в меланосомах пігентних клітин. Через тривалі нервові збудження (дендрити) меланоцити розподіляють пігментні частинки (меланосоми) на інші клітини (кератиноцити) епідермісу, які розташовуються у формі захисного кожуха на ядра клітини. Цей процес позначається як меланогенез.

Меланін підрозділяється на два типи: еумеланіни та феомеланіни.

Еумеланіни являють собою пігменти від коричневих до чорних, які створюють темні кольори. Вони містять малу кількість сірки. Феомеланіни - пігменти від жовтих до червоно-бурих, які мають високий вміст сірки та відповідають за світлі кольори. До цієї групи належать трихохроми, які ізольовані за рудої волосини.
У кожної людини є обидва типи меланіну. За необхідності використання дії штучного меланіну важливо знати, що вже різниця в кілька сотих міліграма створює передумови для того, що, наприклад, шведи мають таку світлу шкіру, а африканці мають значно темніший вигляд. Тож насамперед важливими є пігментні властивості, що визначають незліченні градації кольору та волосся, наявні в природі в різних рас, народів та індивідів.

Кожен із нас виробляє обидва види меланіну, як це закладено його генетичною програмою. Якщо пропорція між еумеланінами і феомеланінами незначна, то шкіра і волосся світлі. Якщо, навпаки, співвідношення велике, то шкіра і волосся темні. Між двома цими крайнощами є стільки різних кольорів, скільки й можливих значень. Меланін, безсумнівно, являє собою вирішальну основу природного захисту від сонця. Еумеланін здійснює цю функцію краще, ніж феомеланін.  З біологічної позиції біла шкіра тим самим поступається темній шкірі. 

Ультрафіолетове випромінювання викликає різні фотохімічні реакції.

За непрямої (сповільненої) пігментації UVB випромінювання спричиняє між 280 і 315 нм активування меланоцитів у сполуці з тирозином на виробництво пігментної речовини меланіну.
Таким чином, новоутворений і поки що зі слабким кольором меланін транспортується каналами на поверхню шкіри. Для цього процесу достатньо дозування UVB нижче еритемного порога (ефект засмаги). Поряд із необхідністю для процесу засмаги UVB випромінювання відповідає за утворення так званої світлової мозолі, потовщення рогівки, що окрім потемніння шкіри, сприяє власному УФ захисту.

Узагальнення функцій UVA та UVB випромінювань

UVA випромінювання (315-400 нм) відповідають за пряму пігментацію (негайна засмага). UVB випромінювання (280-315 нм) відповідають за активування меланоцитів для утворення меланіну (непряма пігментація) і при передозуванні сонячним опіком (почервоніння шкіри). Пряма пігментація настає безпосередньо після впливу світла без сонячного опіку. Вона викликається UVA випромінюванням і зберігається до 24 годин. Пряма пігментація виникає під час окислення і подальшого потемніння слабо забарвленої передстадії меланіну. Тільки за допомогою комбінації UVA і UVB випромінювань - пігментне потемніння і пігментне новоутворення - можна домогтися гарної тривалої косметичної засмаги без сонячних опіків.