SolarProfi Купити солярій
+380 (50) 636-75-32
+380 (63) 682-25-95 +380 (68) 593-42-34
Солярії
та
професійна косметика
 
SolarProfi » Статті » Що ви знаєте про фотостаріння скла в солярії?

Що ви знаєте про фотостаріння скла в солярії?

Що ви знаєте про фотостаріння скла в солярії?
09/02
2015
Перегляд архіву за датою
Усі статті за цей місяць

Лампи в соляріях будь-якого типу (вертикального або горизонтального) знаходяться під акриловим склом. Багато власників студій засмаги не знають, що, крім заміни ламп у солярії, необхідно міняти й акрилове скло. У акрилового скла, як і у будь-якого іншого сегмента солярію, є свій ресурс. У середньому він становить 2000-3000 годин, після чого скло каламутніє, втрачає свої властивості, що і є причиною погіршення його пропускання.

Якщо уважно вивчити правила користування солярієм, які описані в інструкції виробника, то там ви знайдете пункт, в якому виробник настійно рекомендує міняти акрилове скло після 2000 годин роботи солярію. Ця процедура гарантує максимально ефективну роботу апарату й отримання гарної засмаги. Термін служби акрилового скла можна збільшити до 4000 годин, але при цьому доведеться використовувати лампи з більш високими коефіцієнтами випромінювання.

Що таке фотостаріння

 Фотостаріння - процес руйнування структури акрилового скла під впливом ультрафіолету.  

Важливо! Ви маєте обов'язково пам'ятати, що якщо ви неправильно обладнали вентиляцію повітря в приміщенні, де встановлений солярій, акрилове скло може деформуватися (з'являться нехарактерні опуклості та мікротріщини), а процес фотостаріння настане набагато раніше заявленого терміну.

Як визначити, на скільки піддалося скло фотостарінню
Визначити ступінь фотостаріння скла на око не можливо. Візуально воно виглядає як нове. Але під час ретельнішого огляду можна помітити деякі зміни: наприклад, скло стало каламутним. Хоча найправильніше запросити кваліфікованого фахівця для проведення діагностики стану скла.
Процедура діагностики відбувається так: фахівець демонтує акрилову панель, після чого спеціальним приладом заміряє випромінювання ламп без скла, далі встановлюють скло і проводять повторні заміри. Якщо показники вимірювань зі склом значно нижчі ніж без нього - це перші ознаки фотостаріння скла.
Практика показує: скло схильне до ознак фотостаріння втрачає близько 10-15 відсотків пропускання ультрафіолету. Саме з цієї причини деякі власники студій засмаги не розуміють, чому лампи, які вони придбали, працюють слабкіше і малоефективніше.

Як правильно замінити акрилове скло
Багато хто помилково вважає, що купити акрилове скло для солярію можна в неспеціалізованих магазинах або будівельному супермаркеті, де продається звичайне оргскло. Насправді це не так.
У вас є два шляхи: купити оригінальне акрилове скло для солярію або не оригінальне. Перший варіант підходить, якщо у вас необмежений бюджет, другий - більш бюджетний. Інших варіантів не існує.
У першому випадку у вас не повинно виникнути жодних труднощів: найочевидніший і найпростіший спосіб - купити скло у спеціалізованих фірм, які працюють в індустрії засмаги.
Скло для солярію виготовлено з оргскла, а воно, своєю чергою, буває декількох видів. 
  • Екструзійне. Прозорий або напівпрозорий пластик з різними добавками. Не пропускає ультрафіолет.
  • Лите. Універсальний пластик з максимальним пропусканням ультрафіолетових променів. 
Важливо: в оргскло, яке не призначене для солярію, виробники неодмінно додають УФ блокатори. Для акрилового скла, призначеного для солярію, це неприйнятно.
Акрилове скло для солярію - це спеціальна пластикова панель, що перешкоджає контакту людини з лампами, та пропускає ультрафіолетові промені.

Пам'ятайте: акрилове скло для солярію має бути литим, а не екструзійним, і спеціально для солярію, а не просто - оргскло. Наприклад, медичне скло, найбільш наближене за своїми характеристиками до солярійного, так само пропускає ультрафіолет, але не має зносостійкості солярійного скла.
Отже, ваш солярій відпрацював 2000 годин і настав час міняти акрилове скло. І тут ви можете зіткнутися з досить значною різницею в цінах на нібито ідентичні варіанти стекол (плекс). Ми вже з'ясували, що не будь-яке оргскло підходить для солярію. І ви маєте чітко розуміти, що якісне акрилове скло не може коштувати так само, як і побутовий акрил.
Наприклад, ви знайшли три продавці, які вам пропонують купити акрилове скло для солярію. Припустимо, вам потрібне скло розміром 2070 мм Х 760 мм і товщиною від 2 до 3 мм. Перший пропонує вам за ціною 4000 грн, другий 2000 грн, а третій за 500 грн. У чому тут справа? Відповідь проста - це просто різне скло.

4000 грн може коштувати скло, призначене спеціально для солярію: лите і без ультрафіолетових блокаторів.
2000 грн коштує екструзійне скло без ультрафіолетових блокаторів (медичне).
500 грн коштує скло з ультрафіолетовим блокатором і воно абсолютно не підходить вам. Воно продається в будь-якому будівельному супермаркеті або ринку.
Ви маєте чітко розуміти, що якісне акрилове скло виробляється в Європі, наприклад, у Франції, Італії або Голландії. Вони виготовляються з високоякісної сировини з високим ступенем пропускання ультрафіолету.  

Пам'ятайте, що єдиний спосіб заощадити при купівлі акрилового скла - замовити неоригінальне скло. Його замовляють у Європі. Інших варіантів, на жаль, немає. А якщо їх вам пропонують, найімовірніше - це обман. Єдиний спосіб уберегти себе, співпрацювати з перевіреними фірмами і надійними партнерами.

Як збільшити термін служби скла для солярію 
  • Акрилове скло любить догляд. Після кожного клієнта потрібно відмити і знежирити скло спеціальним дезінфектором, що не містить спирту, тому що всі спиртовмісні засоби вбивають ваше скло, і воно стає непридатним для використання. Багато хто не розуміє, що якщо на скло потрапляє крем для засмаги, а він туди потрапить тому, що клієнт стикається з поверхнею скла руками або всім тілом, то після відвідування 2-3 клієнтів, прибрати залишки косметики буде проблематично. Його доведеться прибирати спеціальними засобами, які знижують його пропускну здатність.
  • Пам'ятайте: обробка скла це не тільки гігієна і здоров'я ваших клієнтів. Не оброблене скло знижує ефективність роботи ваших ламп до 15 відсотків. Отже, це обов'язкова процедура, якою не можна нехтувати, бо ваші клієнти почнуть відчувати падіння ефективності засмаги і переходитимуть до ваших конкурентів.
  • Після 100 - 150 годин роботи солярію потрібно обов'язково викликати фахівця, який зробить професійне чищення солярію, під час якого скло демонтують, знежирюють і приводять у потрібний стан. У середньому, така процедура обійдеться вам у 150-200 грн. Багато хто на ній хоче заощадити і виконати чистку скла самостійно. Як правило, це закінчується плачевно. Скло лопається. Середня вартість скла від 200 до 250 євро. Ось і подумайте, чи варто економити на чищенні солярію?! Профільоване скло коштує на порядок дорожче. Крім цього, можна зіткнутися з іншою проблемою. Наприклад, ви вирішили самостійно демонтувати скло і виконати чистку. На перший погляд, у вас все вийшло. Але, якщо під час монтажу скло, випадково, неправильно встало в пази або неправильно закріплене кріпленням, виникає ефект фальшивого повітря. Відбувається розгерметизація лампової камери. Температура в ній підвищується на 8-10 градусів, що порушує температурний режим роботи ламп. Скло, як правило, не витримує і плавиться. Тому під час чищення і заміни ламп необхідно звертатися до фахівців.
  • - Правильна організація вентиляції повітря в приміщенні. Рециркуляція і відведення гарячого повітря з приміщення. 
Якщо під час прочитання статті у вас виникли запитання або вам потрібна БЕЗКОШТОВНА консультація наших фахівців, ми завжди раді вам допомогти.